Sami se rozhodujete a sami si vybíráte. Jestliže nejste spokojení ve své práci, nečekejte na zázrak. Prostě si vyberte něco jiného. My Vám dáváme šanci stát se realitním makléřem.
Kompletní průvodce prodejem nemovitosti - vše od stanovení ceny po nejčastější chyby. Návod dostupný každému z Vás!
Najít ideální dům, nebo perfektní byt je pěkná fuška. Podívejte se na naši nabídku na www.nemovitosti-brno.cz, případně nám napište na info@alvareal.cz Najdeme, co hledáte!
Jsme super tým a hledáme někoho, kdo se k nám bude hodit a umí být zapálený do své práce. Lenochy, slibotechny ani machry tu nechceme. Neslibujeme a nehrajeme si na nic, co nejsme, za nás mluví naše práce.
Mám šanci získat hypotéku?
Toto je nejspíš první otázka, která napadne každého, kdo přemýšlí o svém vlastním bydlení. Investice do bytu nebo domu je rozhodně výhodná, ale ne každý si ji může dovolit. Ti šťastní mají k dispozici 100 % prostředků nutných pro koupi. Ti ostatní musí řešit, jaké jsou podmínky pro získání hypotéky. Proto jsme pro vás připravily 4 body, které vám napoví, jestli na to máte.
Banky jsou velmi vstřícné - podmínky pro získání hypotéky jsou velmi dobré, úroky nízké a během posledního roku po nich byla extrémní poptávka. I přesto nezíská hypotéku každý. Co je pro banku důležité a podle čeho posuzuje žadatele o hypotéku?
1. 20 % ceny nemovitosti
Bankovní instituce vám dnes nepůjčí více jak 80 % z ceny nemovitosti. U každého půjčeného milionu požadují 200 000 Kč z vlastních prostředků. K tomu je však potřeba připočítat provizi, kterou zaplatíte realitní kanceláři, a 4% daň z nabytí nemovitosti. Pokud tedy kupujete byt za 2 miliony korun, měli byste mít našetřeno více jak půl milionu.
2. Bonita
Banky zkoumají nejen to, kolik máte na účtě, ale také to, kolik vám na účet pravidelně chodí. Vysokou bonitu pro ni mají ti, kteří mají stálý a dostatečně vysoký příjem. Pokud tomu tak není, je potřeba mít bonitního spolužadatele, který však není tak snadno sehnatelný (může to být například partner, rodič atd.).
3. Nedostatek prostředků
Chcete bydlet ve vlastním, ale nedisponujete 20% procenty ceny nemovitosti? Je tu ještě možnost další půjčky, úvěru. Je však velmi důležité, abyste si spočítali, jestli se vám taková půjčka vyplatí. Narozdíl od hypotéky má totiž mnohem vyšší úroky a může vám zvednout měsíční splátky o stovky i tisíce korun.
4. "Čistý rejstřík"
Banku zajímáte i vy jako osoba, a proto zkoumá i záznamy v úvěrovém rejstříku (jestli nejste chronický neplatič), vaše povolání a příjmy (živnostníci a lidé pracující na dohodu o provedení práce mají nevhodu) a další záznamy. Chce si být jistá, že budete schopni splácet a jste tedy spolehlivým žadatelem.
Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.