Sami se rozhodujete a sami si vybíráte. Jestliže nejste spokojení ve své práci, nečekejte na zázrak. Prostě si vyberte něco jiného. My Vám dáváme šanci stát se realitním makléřem.
Kompletní průvodce prodejem nemovitosti - vše od stanovení ceny po nejčastější chyby. Návod dostupný každému z Vás!
Najít ideální dům, nebo perfektní byt je pěkná fuška. Podívejte se na naši nabídku na www.nemovitosti-brno.cz, případně nám napište na info@alvareal.cz Najdeme, co hledáte!
Jsme super tým a hledáme někoho, kdo se k nám bude hodit a umí být zapálený do své práce. Lenochy, slibotechny ani machry tu nechceme. Neslibujeme a nehrajeme si na nic, co nejsme, za nás mluví naše práce.
Dvougenerační bydlení - výhody i nevýhody
Ještě před několika lety bylo soužití rodičů a dětí, které mají už své vlastní potomky, celkem normální a běžnou věcí. Dvougenerační domky byly ekonomické a přítomnost prarodičů byla praktická. Jaká je situace dnes? Které problémy v rámci takového soužití vznikají a jak se dají řešit?
V historii bylo běžné, že rodinný dům se předal "mladým" a staří rodičové se přesunuli na vejminek. V případě jejich nemoci se o ně potomci mohli starat, v případě aktivních prarodičů bylo zajištěno hlídání vnoučat. Na první stranu oboustraně výhodné soužití naráží na spoustu problémů. Pokud se i vy rozhodujete, jestli je společné bydlení to pravé, zvažte všechny výhody i nevýhody. My jsme vám je stručně sepsali a popsali v tomto blogu.
Výhody
- peníze - díky společnému bydlení můžete ušetřit spoustu nákladů a není například potřeba se zavazovat bance
- hlídání - když je potřeba, pomohou vám rodiče s hlídáním dětí
- pomoc - pokud jedna z rodin odjede na dovolenou, je postaráno o dům a případně i o domácí mazlíčky
- společnost - zejména v případě, že prarodič žije sám, nemá pocit osamění a má blízko rodinu
Nevýhody
- dozor - prarodiče ví, kdy jste odjeli, přijeli, kdy máte návštěvu a možná i to, kdy zhasnete a jdete spát
- rozpory - každý má jiné představy o bydlení a starší lidé rádi předávají své zkušenosti a rady těm mladším, což ne každý dokáže dlouhodobě snášet, zejména pokud se rady opakují a posloucháte je denně
- hádky s partnerem - kvůli neshodám se můžete začít hádat i s vlastním partnerem; můžete se ocitnout v situaci, kdy si musíte vybrat stranu (rodiče vs. partner); hádky mohou vznikat i kvůli dětem, které jsou prarodiči například rozmazlovány
Společné bydlení by tedy měli volit pouze ti, kteří mají dobré vztahy s rodiči (i ty se však mohou zhoršit právě kvůli soužití). Dům by se neměl brát jako jeden společný byt, ale měl by být rozdělen na dvě části, a to nejlépe s vlastními vstupy. Rodiny by měly respektovat soukromí druhých, klepat v případě návštěv a zdržovat se komentářů, které hodnotí a posuzují druhou domácnost. I když se to zdá na první pohled jako jednoduchá věc, zejména starší lidé mají problémy držet se zpátky. Pokud však budete situace brát s humorem a nadhledem, může být dvougenerační soužití příjemné.
Máte vy sami zkušenosti s takovým bydlením? :)
Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.