Sami se rozhodujete a sami si vybíráte. Jestliže nejste spokojení ve své práci, nečekejte na zázrak. Prostě si vyberte něco jiného. My Vám dáváme šanci stát se realitním makléřem.
Kompletní průvodce prodejem nemovitosti - vše od stanovení ceny po nejčastější chyby. Návod dostupný každému z Vás!
Najít ideální dům, nebo perfektní byt je pěkná fuška. Podívejte se na naši nabídku na www.nemovitosti-brno.cz, případně nám napište na info@alvareal.cz Najdeme, co hledáte!
Jsme super tým a hledáme někoho, kdo se k nám bude hodit a umí být zapálený do své práce. Lenochy, slibotechny ani machry tu nechceme. Neslibujeme a nehrajeme si na nic, co nejsme, za nás mluví naše práce.
5 prohřešků prodávajících
Když něco prodáváme, rozhodně na tom nechceme prodělat. U nemovitostí to platí dvojnásob, a to zejména z toho důvodu, že se částky za jejich prodej i koupi pohybují opravdu vysoko. Jenže stačí malé chyby, které běžný prodávající ani nepostřehne, a místo klidného prodeje a zisku ho čeká hořké zklamání. I přesto, že na tyto chyby často upozorňujeme, setkáváme se s nimi dnes a denně. Vyvarovat se jich můžete jednoduše tak, že si k prodeji přizvete KVALITNÍHO a ZKUŠENÉHO realitního makléře. Pokud i přesto chcete prodávat na vlastní pěst, mějte na paměti následující body, ve kterých časté chyby popisujeme.
1. Cena určená od oka
Ledabyle určená cena může být pro prodej velkým problémem, ať už je příliš vysoká, nebo nízká. Nízká cena vám zaručí spousta zájemců, ale prodat pod cenou snad nechce žádný majitel nemovitosti. Velmi hořkou chuť má pak takové zjištění. Vysoká cena naopak odradí spoustu zajímavých zájemců, kteří by měli vážný zájem, ale nabídka pro ně kvůli tomu přestane být zajímavá.
2. Rychlé jednání a prodej
Dvakrát měř a jednou řež platí v oblasti realit více než kdekoliv jinde. Chápeme, že určití prodávající potřebují prodat co nejrychleji a uzpůsobí tomu celý proces prodeje. Pak se ale nejčastěji dopouští všech chyb, které zde uvádíme.
3. Neznalost práva neomlouvá
Už je to bohužel tak – právo je složité odvětví, ne každý se v něm vyzná, ale pokud ho ignorujeme, můžeme se dostat do velkých potíží. Před prodejem si tedy zjistěte, které formuláře, smlouvy a posudky budete při prodeji té vaší nemovitosti potřebovat. O špatně napsané kupní smlouvě se rozepisujeme níže, ale pozornost si zaslouží také katastr nemovitostí, daňové přiznání, znalecký posudek nebo energetický štítek.
4. Špatně napsaná kupní smlouvy
Vzorové smlouvy najde na internetu úplně každý, ale pokud chcete mít jistotu, oslovte právníka (nebo realitní kancelář, která často s právníkem, který rozumí oblasti nemovitostí, spolupracuje). Velmi důležité je pečlivé zvážení případných postihů při porušení smluvních podmínek i určení, jak a kdy proběhne převod nemovitosti a kupní ceny.
5. Nedostatečné informace o financování koupě
Kupující se vším souhlasí, smlouvu podepíše, nemovitost se mu líbí – toto je ideální osoba pro každého prodávajícího. Mějte se ale na pozoru a dopředu si zjistěte, jak bude kupující nemovitost financovat, jestli má případný úvěr nebo hypotéku zajištěný a kdy dojde k převodu těchto peněz. Ideálním postupem je pak uschování peněz u třetí strany, která je vyplatí v okamžiku převodu práv na nového majitele. Úschova je možná u banky, realitní kanceláře i právníka. My u nás v ALVA REAL doporučujeme úschovu u advokáta, která je nejjistější (více o tom ZDE).
Těmito tlačítky podpoříte a doporučíte naše stránky ostatním uživatelům internetu. Děkujeme.